Korai középkor konferencia

A korai középkori vaskohászaté és kovácsolásé volt a főszerep a tanszékünkön a napokban

Szeptember 21-én került sor a MTA VEAB Iparrégészeti és Archeometriai Munkabizottság, a MTA MAB Anyagtudományi és Metallurgiai Szakbizottság, a Miskolci Egyetem és a
tanszékünk által  rendezett  A korai középkori kézművesség régészeti emlékei, különös tekintettel a vaskohászatra és kovácsolásra (8–10. század) című konferenciára.

A Wolf Mária és Gömöri János által elnökölt előadások jelentős számú érdeklődőt vonzottak. A megjelentek betekintést nyerhettek, hozzászólhattak ennek a viszonylag kevéssé kutatott és sok válaszra váró tudományterületnek a témáihoz. A területtel még csak ismerkedő egyetemi hallgatók számára is új perspektívát jelentett a különböző kérdések más-más tudományágak által való megközelítése.

Az esemény nemzetközi jellegét Ausztriából, Csehországból és Horvátországból érkezett előadók biztosították. Reményeink szerint a közeljövőben több hasonló rendezvénynek adhat otthont tanszékünk.

A teljes program és az absztrakt füzet letölthető a honlapunkról.

Borsodi Martin

Fotó: Walter Réka