NTP 2015

Az Nemzeti Tehetség Program NTP-TDK-14 azonosítószámú pályázata keretében lehetőségünk nyílt az Acta Universitatis Szegediensis, Acta Iuvenum, Sectio Archaeologica című folyóirat második számának a kiadására. A pályázat a kötet teljes szerkesztési és nyomdai költségeit támogatta. Ebben a kötetben a nyolc OTDK-án részt vevő hallgatónk (Majdán Mira, Kujáni Yvett, Piros Réka Ágnes, Mészáros Boglárka, Samu Anita, Soós Rita, Andrási Réka, Tihanyi Balázs) dolgozataiból készült cikkek jelentek meg (Főszerkesztő: Révész László, Szerkesztő: Bíró Gyöngyvér, Pintér-Nagy Katalin és Takács Melinda).

Ezen pályázat keretében építettük be a tanszékünk már meglévő projektorát a Bölcsészettudományi Kar Egyetem utcai épületének 1. sz. termébe (Régész szeminárium). Ez a beruházás a TDK-előadások és egyéb előadások megszervezését és kivitelezését teszi sokkal gördülékenyebbé, könnyebbé.