Elhunyt Fodor István

2021. április 3-án, életének 78. esztendejében elhunyt tanszékünk egykori oktatója és tanszékvezetője. Fodor István 1974-től kapcsolódott be a szegedi régészeti oktatásba mint meghívott külső előadó. 1978-tól félállású egyetemi docensként folytatta az oktatást, majd 1988-ban ő lett a létrejövő régészeti csoport vezetője. Trogmayer Ottó nyugdíjazását követően Fodor István vette át a tanszékünk vezetését (1997–2008). Elsősorban a magyar őstörténettel, az eurázsiai steppe népeinek történetével és régészetével, honfoglalás korral, középkorral kapcsolatos kurzusokat tartott hallgatóinak, valamint jelentős szerepe volt az 1989-ben létrejövő önálló Régészeti Tanszék megszervezésében. Több régésznemzedéket nevelt fel a szegedi egyetemen.
Legyen neki könnyű a föld!