Felhívás – Régészeti Tanszéke esszépályázata

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Régészeti Tanszéke esszépályázatot hirdet középfokú intézmények tanulói számára régészet témakörben.
A pályázat célja, hogy a diákok érdeklődését felkeltse ezzel a középiskolákban kevésbé oktatott tudományággal kapcsolatban.

A pályázat témakörei:

1. Egy híres őskori lelőhely bemutatása, ismertetése (például Trója, Jerikó, Stonehenge)
  2. A honfoglaló magyarok fegyverzete és harcmodora
  3. Egy, a szerző által szabadon választott vár bemutatása (története, szerkezete, építési periódusai)
  4. Móra Ferenc, a régész–író

Beküldési határidő: 2014. október 15.

A pályázat díjazása: az I., II., és III. helyezettek számára értékes könyvcsomag

A dolgozathoz mellékelni kell a pályázó nevét, értesítési címét és telefonszámát, valamint hogy melyik oktatási intézmény tanulója.

A pályaműveket doc vagy pdf formátumban a b.nagykatalin@gmail.com címre várjuk!

Az érdeklődők a b.nagykatalin@gmail.com (Pintér-Nagy Katalin, tudományos segédmunkatárs, SZTE BTK Régészeti Tanszék) címen kérhetnek további tájékoztatást.