100 éves a szegedi régészképzés konferencia

100 éves a szegedi régészképzés
Konferencia

időpont: 2024. május 21–22.

helyszín: SZTE BTK főépülete, Szeged, Egyetem u. 2., Auditorium Maximum, VII. terem, Kristó Gyula terem, III. terem

Május 21–22-ére kétnapos konferenciát szervezünk, tanszékünk egykori hallgatói közül több mint 80 előadónk készül előadással és/vagy poszterrel a jeles alkalomra. A konferencia előadásait, tekintettel a nagy számukra, korszakok szerinti beosztásban három szekcióra (őskor, Barbaricum és népvándorláskor, középkor) bontottuk. A poszterszekció anyaga a bölcsészkar főépületének földszintjén tekinthető meg.

Szervező intézmény: SZTE BTK Régészeti Tanszék, Dél-alföldi Régészeti Egylet, Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, MTA TABT Szegedi Akadémiai Bizottság, Tiszta Formák Alapítvány