Emléktáblák avatása Buday Árpád és Banner János tiszteletére

időpont: 2024. május 21. (kedd) 14.00.

helyszín: SZTE BTK főépülete, Szeged, Egyetem u. 2., földszint, 2. és 3. terem

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben indult meg a régészeti oktatás. A két világháború között működő régészeti intézet két nemzetközi hírű tudósa, kiváló tanára, Buday Árpád és Banner János tiszteletére emléktáblát avatunk a szegedi egyetem bölcsészkarának épületében. A főépület két termét nagynevű elődeinkről nevezzük el. Buday Árpád és Banner János a két világháború között egy európai szinten is kiemelkedő intézményt hoztak létre, ahol mind a régészek, muzeológusok képzése, mind a dél-alföldi kutatások magas szinten folytak.

Szervező intézmény: SZTE BTK Régészeti Tanszék, Dél-alföldi Régészeti Egylet, Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar