Első évesek bemutatkozó estje

2014 októberében ismét megrendeztük a hagyományossá vált elsőéves régészhallgatók bemutatkozó estéje. Az eseménynek a Sárkány Pub adott helyett, ahová este nyolctól gyülekeztek tanszékünk oktatói és egykori/jelenlegi hallgatói. Az este kezdő momentumaként az újdonsült hallgatók bemutatkozó „színdarabját” láthattuk a színpadon. Ennek témája a Brian élete című klasszikussá vált film volt, amit az első évesek már az előző napokban megkapták. A rövid, de annál frappánsabb „kövezés” jelenetét láthattuk a hallgatóktól, akik különböző jelmezekkel,  kellékekkel és „ál”szakállal is készültek a fellépésre. Az előadáson sokat nevethettünk, botránkozhattunk, a végén természetesen a rossz megkapta méltó büntetését. Mindezt megspékelte a Monty Python film tipikus nyelvezete. Ezt az előadást egy négytagú zsűri értékelte, az összegzést Révész tanár úr ismertette az újdonsült  „színészekkel.” Ezután az elsősök egyesével röviden bemutatkoztak, elmondták, hogy a régészeten belül pontosan mely terület felé szeretnének orientálódni a későbbiekben. A folytatásban azok az elsős mesterképzéses hallgatók mutatkoztak be, akik más egyetemeken végezték az alapszakot. A kötött program után következhetett a mulatozás, amihez segítséget nyújtott az aznapra meghirdetett „italbörze.” Az est folyamán ennek a kivetített táblázatára meredtek a szemek, minek esett le éppen az ára, vagy melyik kedvenc italunk drágult meg sajnálatosan. Hajnalba nyúlóan folyt az ismerkedés, társalgás, az utolsó vendég távozása után már csak a terem összepakolása maradt a szervező diákokra/tanárokra.

Parczen Anna

További fotók: https://www.facebook.com/partiscontdk/photos_stream