A Trogmayer Ottó és a Fodor István díjak alapítása és átadása

időpont: 2024. május 21. (kedd) 10.30.

helyszín: SZTE BTK főépülete, Szeged, Egyetem u. 2., Auditorium Maximum

A Régészeti Tanszék és a Dél-alföldi Régészeti Egylet ebben a jubileumi évben két díjat alapított Trogmayer Ottó, illetve Fodor István tiszteletére. A Trogmayer Ottó díjat azok számára, akik kiemelkedően sokat tettek a szegedi régészhallgatók támogatásáért, tehetséggondozásáért. A díj névadója Trogmayer Ottó, akinek kulcsfontosságú szerepe volt az 1950-es években megszüntetett szegedi régészképzés újraindításában, és rendkívül sokat tett a szegedi régészhallgatókért az 1970-es évektől három évtizeden keresztül. A Fodor István díjat egy kiemelkedően szorgalmas, tehetséges, jelentős közösségi, kulturális tevékenyéget végző szegedi régészhallgató nyerheti el. A díj névadója a Magyar Nemzeti Múzeum egykori igazgatója, Fodor István, akinek fontos szerepe volt az 1980-as, 1990-es években a régészhallgatók oktatásában, tehetséggondozásában.

Szervező intézmény: SZTE BTK Régészeti Tanszék, Dél-alföldi Régészeti Egylet, Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar