2015-ös OTDK

A XXXII. OTDK eredményei

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, 2015 áprilisában megrendezett XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián tanszékünket tíz hallgatónk képviselte. A tanszékünkről delegált diákok száma pontosan az összesen induló régészhallgatók felét tették ki. Vagyis Szegedről éppen annyi diák nevezett be a konferenciára régészet témakörben, mint a többi egyetemről összesen (ELTE, PTE, PPKE, ME). Diákjaink két tagozatban adták elő színvonalas előadásaikat: őskor, római és késő császárkori régészet (Kujáni Yvett, Majdán Mira, Piros Réka Ágnes) és középkori régészet (Andrási Réka, Mészáros Boglárka, Nagy Balázs, Samu Anita, Soós Rita, Tihanyi Balázs, Vadász Emese).

Hallgatóink jelentős sikerekkel büszkélkedhetnek ezen az OTDK-án is, egy első, két második és egy harmadik helyezést értek el:

I. Andrási Réka (középkori régészet tagozat)
II. Piros Réka Ágnes (őskor, római és késő császárkori régészet tagozat)
II. Soós Rita (középkori régészet tagozat)
III. Mészáros Boglárka (középkori régészet tagozat)

A XXXI. OTDK-án résztvevő hallgatóink:

1. Andrási Réka: A 10–11. századi fülesgombok tipokronológiája Hajdú-Bihar megye és Rétköz területén. Újabb adatok a honfoglalás kori viselet kérdéséhez
    Témavezető: Dr. Révész László
  1. Piros Réka Ágnes: Késő császárkori és kora népvándorlás kori lószerszámok a Kárpát-medencéből
    Témavezető: B. Tóth Ágnes
  1. Soós Rita: Egy 19. században feltárt honfoglalás kori temető elemzése az új kutatási eredmények tükrében. Piliny–Leshegy
    Témavezető: Dr. Révész László