„Rideg régésztartás” – Pillanatképek a 100 éves szegedi régészképzés történetéből

„Rideg régésztartás”

Pillanatképek a 100 éves szegedi régészképzés történetéből

időpont: 2024. május 22. (szerda) 17.00.

A kiállítás megtekinthető: 2024. szeptember 8-ig

helyszín: Móra Ferenc Múzeum, Szeged, Roosevelt tér 1–3, 6720

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben indult meg a régészeti oktatás. Tárlatunk fotókon keresztül mutatja be az egykori és a jelenlegi hallgatók mindennapjait, tevékenységeit. A kiállítás által betekintést nyerünk a terepi, a múzeumi és a tantermi oktatásba, a hallgatók különböző szakmai ténykedésébe (kiállításrendezés, konferenciaszervezés) és a diákélet szépségeibe (Archaeológus Céh, tanszéki kirándulások, farsangok, Mikulás-estek, főzőversenyek, diáktalálkozók).

Szervező intézmény: SZTE BTK Régészeti Tanszék, Dél-alföldi Régészeti Egylet, Móra Ferenc Múzeum