2021-es OTDK

A XXXV. OTDK eredményei

A Miskolci Egyetem által online formában megrendezett XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián tanszékünket négy hallgatónk képviselte. Diákjaink az Ókori elő-ázsiai és antik régészet, illetve az Őskori, népvándorlás kori és középkori régészet altagozatban adták elő színvonalas előadásaikat. Hallgatóink egy második helyezést értek el, és egy különdíjban részesültek.

II. helyezést ért el (Ókori elő-ázsiai és antik régészet altagozat):
Komlósi Janka

Különdíjban részesült (Őskori, népvándorlás kori és középkori régészet altagozat):
Fülöp Réka

A XXXV. OTDK-án résztvevő hallgatóink:

1. Bódai Eszter: A Gáva-kultúra miniatűr edényei Magyarország területén
    Témavezető: Kulcsár Valéria
  2. Fülöp Réka: Hajdúszoboszló–Árkoshalom 10–11. századi temető vizsgálata. Kitekintés egy észak-tiszántúli idegen eredetű népesség régészeti hagyatékára
    Témavezető: Révész László
  3. Komlósi Janka: Textilmaradványok Magyarország területén a római korban. Regionális különbségek
  4. Soós Roland: Egy La Tène kori szövőház Üllő környékéről