Hazatért a tanszéki gyűjteményünk

Az SZTE BTK Régészeti Tanszék régészeti gyűjteménye a két világháború közötti időszakban jött létre, főként Banner János munkásságához köthető. A gyűjtemény közel ötven lelőhely leletanyagát tartalmazza, és az 1990-es években szállították át az Egyetem utcai épületből a Móra Ferenc Múzeumba. 2015. május 28-án költöztettük vissza a múzeumból az anyagot (162 doboz és 51 db önmagában álló, csomagolás nélküli tárgy /főként egész kerámia/), jelentős részüket az egyik oktatói szobában található zárható szekrényekben, kisebb részüket pedig a tanszéki folyosón található vitrinek alsó, zárható részeiben helyeztük el. A gyűjtemény szállításában jelentős szerepet vállaltak tanszékünk első éves hallgatói és  a Régészeti szakkönyvtárismeret kurzus diákjai.