Trogmayer Ottó-díj

A Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszéke és a Dél-alföldi Régészeti Egylet ebben a centenáriumi évben Trogmayer Ottó tiszteletére díjat alapított azok számára – legyenek azok természetes személyek vagy intézmények -, akik kiemelkedően sokat tettek a szegedi régészhallgatók támogatásáért, tehetséggondozásáért. A díj névadója, Trogmayer Ottó, akinek kulcsfontosságú szerepe volt a szegedi régészeti oktatásban, és rendkívül sokat tett a szegedi régészhallgatókért az 1960-as évek legvégétől három évtizeden keresztül. Trogmayer Ottónak köszönhető, hogy 1989-től ismét önálló a szegedi Régészeti Tanszék. „100 éves a szegedi régészképzés” rendezvénysorozata keretében az első díjat a Móra Ferenc Múzeum nyerte el. A díjat Révész László tanszékvezető, egyetemi tanár adta át a Móra Ferenc Múzeum képviseletében Fogas Ottó múzeumigazgatónak, a laudációt B. Tóth Ágnes mondta el.
Az emlékplakett alkotója Szabó Márton.
A fotókat készítette: Bálint Szikszer