Fodor István-díj

A Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszéke és a Dél-alföldi Régészeti Egylet ebben a centenáriumi évben Fodor István tiszteletére díjat alapított. Ezt a díjat egy kiemelkedően szorgalmas, tehetséges, jelentős közösségi, kulturális tevékenységet végző szegedi régészhallgató nyerheti el. A díj névadója a Magyar Nemzeti Múzeum egykori főigazgatója, Fodor István, akinek fontos szerepe volt az 1980–1990-es években a régészhallgatók oktatásában, tehetséggondozásában. Jelentős szerepe volt abban is, hogy a szegedi Régészeti Tanszék 1989-ben önállóvá vált. „100 éves a szegedi régészképzés” rendezvénysorozata keretében az első díjat Megyesi Ákos nyerte el. A díjat Révész László tanszékvezető, egyetemi tanár adta át, a laudációt Wolf Mária címzetes egyetemi tanár mondta el.
Az emlékplakett alkotója Szabó Márton.
A fotókat készítette: Bálint Szikszer